Logo PANS

Aktualności

2024-02-19

Zapraszamy na finał Dni Profilaktyki Onkologicznej „Masz haka na raka?”

Wraz ze współorganizatorami – Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu oraz Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu zachęcamy do udziału w Dniu Profilaktyki Onkologicznej „Masz haka na raka?”. Będzie to podsumowanie serii spotkań profilaktycznych, które realizowane są już od początku miesiąca. Na finał działań zapraszamy 24 lutego br. w godz. 13:00-17:00, do Galerii Sanowa,… Czytaj więcej »

2023-11-17

VI Targi EDUKACJA – PRACA – KARIERA, czyli o finale Dni Kariery

Kilkudziesięciu wystawców, kilkuset uczestników, kilkanaście prelekcji i warsztatów – to podsumowanie Dni Kariery oraz ich wielkiego finału, czyli VI Targów EDUKACJA – PRACA – KARIERA, które odbyły się 16 listopada w hali Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu.Podczas oficjalnego otwarcia JM Rektor dr Paweł Trefler, prof. PANS, podkreślał rolę uczelni w kształtowaniu rynku… Czytaj więcej »

2023-11-16

Technologie IT – za nami Forum w Instytucie Nauk Technicznych

Kolejne wydarzenie w Instytucie Nauk Technicznych już za nami. Studenci, pracownicy i zaproszeni goście 14 listopada uczestniczyli w Forum pt.: „Kompetencje pracowników w zakresie technologii IT a oczekiwania rynku pracy”. Otwarcia Forum dokonały Władze Rektorskie, Dziekan Wydziału i Dyrektor Instytutu Nauk Technicznych. Wykłady wygłoszone przez dyrektorów i przedstawicieli firm IT oraz panel dyskusyjny pokazały studentom… Czytaj więcej »

2023-10-26

Administracja publiczna – konferencja naukowa w PANS

Współczesny świat stawia przed administracją publiczną wiele wyzwań i oczekiwań. Perspektywy, jakie stwarza XXI wiek, dotyczą zmian ekonomicznych, ustrojowych, finansowych, prawnych, technologicznych. Nasza Uczelnia, zaangażowana społecznie, posiadająca w swojej ofercie kierunki, takie jak stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo transgraniczne, czy bezpieczeństwo i stosunki transgraniczne stwarza pole do merytorycznej dyskusji nad tematami znaczącymi dla regionu. 24 października przedstawiciele… Czytaj więcej »

2023-10-11

DNI KARIERY PANS w Przemyślu

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu zaprasza na VI Dni Kariery Studentów i Absolwentów PANS. Tegoroczną edycję zaplanowano w dniach od 16 października do 19 listopada 2023 r. w formie stacjonarnej. W ramach Dni Kariery zaplanowano szereg wydarzeń zarówno dla studentów i absolwentów PANS jak i dla uczniów szkół ponadpodstawowych i 8 klas szkół podstawowych…. Czytaj więcej »

2023-07-03

PANS, Alior Bank i Przemyśl, czyli potrójna korzyść ze współpracy

29 czerwca w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, podczas konferencji z udziałem przedstawicieli naszego miasta, Alior Banku oraz Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu podjęto decyzje, które można nazwać przełomowymi dla Przemyśla. Dlaczego? Bo zapewniają one zdobycie atrakcyjnego wykształcenia, które wykorzystane będzie bez konieczności opuszczania rodzinnych stron. Przedsięwzięcie jest wynikiem wzajemnych potrzeb – miasta – do… Czytaj więcej »

2023-04-27

Regionalne Forum Praktyków Partycypacji w Przemyślu, w PANS

25 kwietnia br. odbyło się po raz pierwszy w Przemyślu (!) Regionalne Forum Praktyków Partycypacji, które zgromadziło przedstawicieli samorządów, w tym urzędników państwowych, organizacji pozarządowych, niezrzeszonych partycypantów, którzy spotkali się, by wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami głównie w zakresie partycypacji obywatelskiej. Czym jest partycypacja obywatelska? Partycypacja to uczestniczenie w podejmowaniu decyzji w sprawie wydarzeń lub działań,… Czytaj więcej »

2023-04-21

I Konferencja WIRTUALNA EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI realnie w PANS

Przestrzeń do dyskusji, wymiany doświadczeń, poszerzenie horyzontów, poznanie opinii specjalistów, a dzień tylko jeden. O czym mowa? O I Konferencji WIRTUALNA EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI – SZANSE I WYZWANIA zorganizowanej 20 kwietnia br. przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Przemyślu oraz Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich PCEN w Rzeszowie Oddział w Przemyślu. Prezentacje, warsztaty oraz panele dyskusyjne, prowadzone… Czytaj więcej »

2022-12-15

Szanse rozwojowe Przemyśla… – debata w trosce o losy miasta

„Bez rozmowy nie da się niczego zrobić” – tak podsumował środowe spotkanie (14 grudnia) jego moderator, dziennikarz Jaromir Barański. Do jakich wniosków doszli dyskutanci? Czy udało się wypracować wspólną wizję rozwoju miasta w oparciu o biznes? Jakie są prognozy? „Szanse rozwojowe Przemyśla w nowej perspektywie geopolitycznej – przedsiębiorczość” – to nazwa debaty, która zorganizowana została… Czytaj więcej »